Як зробити огорожу із профнастилу?

Незважаючи на простоту завдання, побудувати паркан з профнастилу самостійно досить складно, особливо за відсутності технічних знань і навичок. Щоб конструкція була зведена грамотно, відрізнялася довговічністю, міцністю, стійкістю до зовнішніх факторів, важливо детально вивчити кожен етап від підбору матеріалів безпосередньо до виконання робіт.

Який профлист потрібен для забору

Який профлист потрібен

Насамперед необхідно правильно зробити вибір профнастилу для забору. На сучасному ринку він представлений декількома різновидами, які можна визначити за маркуванням:

 • стінові (С) з невеликою висотою гофри;
 • покрівельні (Н), що відрізняються максимальною міцністю;
 • універсальні (НС), що підходять як для дахів, так і для зведення вертикальних конструкцій.

Найчастіше для монтажу огорож застосовуються типи С або НС залежно від умов експлуатації.

Щоб купити профнастил оптимальної товщини, варто обрати листи від 0,45-0,5 мм. Цього показника достатньо досягнення оптимальної міцності. Висота ребер жорсткості повинна становити від 8 мм для регіонів з невисоким вітровим навантаженням. Якщо кліматичні умови передбачають часті пориви вітру, необхідно вибрати профнастил із висотою хвилі від 10 до 20 мм.

Крім того, перевагу варто віддати матеріалам із декоративним полімерним покриттям. Вони більш довговічні, стійкі до корозії завдяки наявності шару ґрунтовки та кольорового поліестеру.

Конструкція огорожі для паркану з профнастилу

Конструкція огорожі

Всі види парканів з профнастилу являють собою лінійну споруду, що проходить по межі присадибної ділянки або іншої території. Як опори застосовуються металеві труби, стійкість яким забезпечує квадратний переріз з оптимальним розміром 60х60 мм. Для їх з'єднання в єдину конструкцію використовуються лаги – профільні труби меншого розміру 20х40 мм. Найчастіше вони кріпляться у нижній та верхній частині конструкції. Якщо її висота перевищує 1,5 м, прокладається ще один проміжний ряд лагів.

Кріплення профнастилів до каркаса здійснюється із застосуванням саморізів.

Що знадобиться для будівництва

Щоб зібрати сучасний паркан із профнастилу, знадобляться такі матеріали:

 • листи металопрофілю;
 • сталеві труби для опор 60х60 мм із товщиною стінки 4 мм, для лагів розміром 20х40 м, товщиною до 2 мм;
 • цемент, щебінь, пісок для приготування розчину;
 • металеві саморізи для кріплення сталевих конструкцій із шайбами діаметром 5,5х22 мм.

Необхідний набір інструментів для забору з профнастилу своїми руками:

 • вимірювальні пристрої: рулетка, будівельний рівень;
 • лопата, бур для формування заглиблень під опори;
 • ємність для замісу цементного розчину;
 • шуруповерт, електричний дриль;
 • кілочки з мотузкою для розмітки;
 • зварювальне обладнання.
Що знадобиться для будівництва паркану з профнастилу

Як правильно розрахувати матеріали

Опори

Кількість стовпів залежить від довжини огорожі. Стандартна відстань між ними 2-2,5 м. Довжина залежить від висоти огорожі. Співвідношення надземної та заглибленої у ґрунт частин повинно становити 2:1. Розбираючись, як краще зробити паркан з профнастилу в пучинистому ґрунті, який знижує показники щільності під дією морозу, необхідно застосувати запобіжні заходи. Заглиблювати опори необхідно нижче за рівень промерзання грунту (близько 2 м).

Лаги

Загальна довжина профільних труб залежить від кількості рядів напрямних (2 або 3) та протяжності, кількості прольотів (відстаней між опорами). Ці показники легко перемножити.

Профлисти

Щоб розрахувати їхню кількість, необхідно загальну протяжність огорожі розділити на ширину одного листа. Визначаючи, як вибрати профнастил для огорожі, важливо враховувати, що він має загальну та корисну ширину. Остання визначається виходячи з того, що профлисти кріпляться внахлест, тобто одне ребро не враховується. В результаті довжина огорожі поділяється на корисну ширину.

Висота профільованих матеріалів зазвичай стандартна і становить 2; 2,5 або 3 м. Підібрати оптимальну необхідно, виходячи з планованої висоти конструкції, що зводиться.

Кріплення

Розрахувати кількість шурупів можна, якщо знати, скільки їх потрібно для кріплення одного листа. Зазвичай вони вкручуються через одну хвилю в кожну спрямовуючу. Щоб дізнатися точне число металовиробів, необхідно половину від кількості ребер на профлисті помножити на число лаг і загальну кількість листів.

Порядок проведення робіт

Щоб звести гарний паркан із профнастилу, який не поступатиметься за естетичними та техніко-експлуатаційними параметрами огорож з сендвіч-панелі , важливо чітко дотримуватися технології. Вона реалізується поетапно.

Земляні роботи

Розмітка майбутнього положення конструкції позначається дерев'яними кілочками, що з'єднуються мотузкою. У місцях установки опор копаються лунки. Їх розмір:

 • діаметр на 6-8 см більше за стовп;
 • глибина на 4-6 см більша за спочатку розраховану.

Дно лунки ущільнюється шаром щебеню та піску.

Встановлення опор

Нижню частину стовпів попередньо готують, тому що зробити паркан із профнастилу необхідно максимально міцним, стійким. Для захисту підземної частини опор від корозії їхню поверхню знежирюють, ґрунтують, покривають шаром бітумної мастики. Стовпи вміщуються в лунки, попередньо фіксуються підпорками. Важливо точно перевірити їхнє положення у вертикальній площині із застосуванням будівельного рівня.

Лунки заливаються заздалегідь замішаним розчином у концентрації 1 частина цементу та 3 піску. Для більшої надійності до суміші можна додати щебінь. Конструкція застигатиме 6-8 днів залежно від температурних умов та вологості.

Монтаж лагів

Вивчаючи, як зробити паркан із профнастилу своїми руками, необхідно особливу увагу приділити зведенню каркасу як основи конструкції. Лаги кріпляться до стовпів двома способами:

 • із застосуванням зварювання. Кожна напрямна зачищається та знежирюється. Зварювання виконується не стик у стик, а з дотриманням проміжків між окремими лагами в кілька міліметрів. Це дозволяє врахувати температурні розширення під час нагрівання;
 • на кронштейни. Для цього використовуються Х-подібні тримачі, що прикручуються до стовпів болтами. На них укладаються напрямні.

Положення лагів важливо перевірити будівельним рівнем. Весь зібраний каркас покривається ґрунтовкою, а потім фарбою.

Заповнення прольотів

Незалежно від того, який профнастил використовують для огорожі, технологія його кріплення приблизно однакова. З поверхні знімається захисна плівка, розмір окремих елементів підганяється за необхідності – обрізається кутошліфувальною машиною.

Кожен лист прикручується до лагів шурупами спочатку по кутах. Це дозволяє ідеально вирівняти його положення по вертикалі та горизонталі. Важливо, щоб гумова шайба елемента кріплення щільно прилягала до поверхні профлиста. До верхньої кромки огорожі рекомендується прикріпити декоративну планку, яка одночасно захищатиме конструкцію від деформації.

 

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку

Автор: John

Переглядів: 479

09.12.2021