Сифонно-вакуумні дренажні системи для покрівлі - технології майбутнього вже доступні сьогодні

Завантажити буклет Akatherm

Глобальне потепління впливає не тільки на зсув кліматичних поясів планети, але і на збільшення кількості опадів. Вчені підрахували, що, якщо середня температура Землі підвищиться в поточному столітті на 1 градус Цельсія, це прогнозовано збільшить кількість опадів в окремих регіонах на 10%. Масивні зливи, що обрушуються на наші міста і заливають їх протягом декількох годин - це вже не новина, а майже буденність. Згідно з проведеними розрахунками, на поверхню планети щохвилини випадає колосальна кількість опадів різного типу, а цифра в літрах наближається до 1 000 000 000 000. З такою динамікою буде зовсім недалеко до біблійного Великого Потопу.

Збільшення кількості опадів істотно підвищує навантаження на систему дренажу покрівлі будівель з великою площею даху. Якщо ливнівка не в змозі впоратися з поставленим завданням, виникає висока ймовірність пошкодження покрівлі та затоплення споруд зверху.

Практично на всіх житлових багатоквартирних будинках, офісних центрах, виробничих корпусах і об'єктах комерційної нерухомості встановлений гравітаційний дренаж. Всі розрахунки за діаметрами труб, їх довжини і конфігурації відвідних магістралей виконуються ще за радянськими стандартами, які не враховують сьогоднішніх реалій, що в багатьох випадках істотно знижує ефективність системи дренажу.

Принцип роботи гравітаційної дренажної системи досить простий. Вода з верхньої частини покрівлі потрапляє в похилий жолоб, звідки переміщається в зливну воронку і під дією сили тяжіння потрапляє в нижню точку системи водовідведення. При великому скупченні опадів на поверхні воронки можна спостерігати вир, який свідчить про наявність в трубі повітряного каналу, який займає частину простору всередині водовідвідної магістралі. Якщо це повітря видалити, то можна буде здійснювати злив такої ж кількості рідини, але з меншим діаметром труби. Другий варіант - якщо залишити діаметр труби незмінним, але прибрати повітря, то збільшиться ефективність дренажу, за один і той же час буде відводитись більше опадів.

Akatherm Akasison – це сифонно-дренажна система нового покоління, яка стала кращою альтернативою традиційному зливу. Завдяки особливій конструкції, всередині магістралей відсутнє повітря, а при опадах в труби потрапляє тільки вода. Це дозволяє зменшити діаметр магістралей і збільшити корисний простір в будівлі. Багато комерційних організацій вже встановили систему Akatherm на своїх будівлях. Особливу ефективність сифонний дренаж показав на будівельних об'єктах з пласкою покрівлею великої площі, де гравітаційний злив не справлявся з виводом опадів.

Ключові переваги системи Akatherm:

 • Більше корисного простору.
 • Безмежні можливості проектування.
 • Економічність.
 • Надійність.

Внутрішній простір, призначений для установки системи дренажу, тепер використовується максимально раціонально за рахунок скорочення кількості стояків, відсутності нахилу і можливості розміщувати магістралі практично впритул до покрівлі.

Компактні розміри системи і уніфіковані елементи конструкції дозволяють архітекторам впроваджувати сифонний дренаж в будівельні об'єкти з будь-якою конфігурацією покрівлі.

Сумарні витрати на монтаж і обслуговування сифонно-дренажної системи будуть істотно нижче, ніж на установку традиційного зливу. Це обумовлено використанням труб меншого діаметра, невеликою вагою конструкції, скороченням кількості стояків і зменшенням обсягів земляних робіт в основі будови.

Технологія Akatherm показала свою високу ефективність і надійність навіть при тривалих затяжних дощах. Елементи самоочищення не засмічуються супутнім сміттям, що дозволяє підтримувати стабільно інтенсивне водовідведення з покрівлі будівлі.

Принцип роботи системи

Робота сифонно-дренажної системи зливу заснована на принципі створення розрідженого тиску в магістралях.

Сам процес роботи виглядає наступним чином:

 • В результаті опадів покрівельні воронки починають заповнюватися водою.
 • Вода починає стікати по вертикальному трубопроводу.
 • Між верхньою частиною (лійкою) і нижньою (випуск) виникає перепад тиску.
 • Завдяки зниженому тиску у вертикальній трубі вода починає прискорено проходити через магістраль, захоплюючи за собою воду навколо воронки.

Далі в трубопроводі утворюється вакуум, завдяки якому опади починають відводитись з максимальною ефективністю.

Чому варто вибрати систему Akatherm

Встановлюючи сифонно-вакуумну систему Akatherm Akasison, ви отримуєте наступні переваги:

 • Більше корисного простору всередині об'єкта.
 • Можливість проектування будь-якої зливової каналізації в залежності від архітектурних особливостей об'єкта.
 • Швидкий монтаж системи з мінімальними фінансовими витратами на установку і подальше обслуговування.
 • Стабільно висока швидкість відводу опадів з покрівлі.
 • Надійна і безперебійна робота за рахунок системи самоочищення.

Основні недоліки традиційної ливнівки

Традиційний дренаж працює за принципом самопливу води під дією сили тяжіння. Для підвищення ефективності водовідведення необхідно забезпечити нахил збірних жолобів, а також збільшення діаметра самої труби.

Щоб така конструкція працювала, необхідно виконати наступні умови:

 • Забезпечити ухил жолобів для природного попадання води в воронки.
 • Встановити велику кількість стояків, щоб не допустити виникнення на даху «мертвої зони», де буде застоюватися вода.
 • Використовувати труби з великим діаметром, щоб збільшити пропускну здатність системи.

Процес монтажу традиційної ливнівки також пов'язаний з масштабними земельними роботами в основі споруди, які передбачають додаткову розводку системи дренажу для відведення опадів подалі від фундаменту.

Переваги та особливості Akatherm Akasison

Завдяки особливій конфігурації водозабірних воронок і правильно підібраному діаметру вертикальних магістралей, в трубах створюється зона розрідженого тиску, завдяки якому вода починає ефективно всмоктуватися через воронки на даху.

Додаткові переваги системи Akatherm Akasison:

 • Скорочення кількості стояків.
 • Можливість укладання трубопровідних магістралей горизонтально без нахилу.
 • Використання труб з меншим діаметром.

Також варто відзначити високу швидкість потоку води і безперебійність роботи за рахунок самоочищення.

Ключові переваги вакуумного дренажу Akatherm Akasison

Серед незаперечних переваг системи можна виділити:

 • Простий і зручний монтаж.
 • Високий експлуатаційний ресурс.
 • Відсутність навантаження на покрівлю.
 • Надійне з'єднання.

Завдяки невеликій вазі всіх елементів конструкції і уніфікованих розмірів, збірка і монтаж системи дренажу займає мінімум часу. Зливові воронки оснащені з'єднувальним патрубком з поліетилену, який запобігає появі конденсату, а також захищає від переповнення водою, забезпечуючи надійну і безпечну експлуатацію системи.

Всі елементи конструкції системи дренажу Akatherm Akasison виготовляються з поліетилену високої щільності (HPDE). Цей полімер відрізняється оптимальним співвідношенням між міцністю і гнучкістю, має невелику вагу і не руйнується під дією різних атмосферних явищ.

Особливий тип кріплення зливових воронок до магістралей дозволяє рівномірно розподілити навантаження між усіма елементами конструкції і не переносити її на покрівлю. Також невелика вага елементів дозволяє виробляти монтажні роботи одній людині без сторонньої допомоги.

Фітинги та труби системи дренажу кріпляться один до одного за допомогою електрозварювання. Це один з найбільш простих і ефективних способів для створення надійного нероз'ємного з'єднання.

Основні технічні характеристики

Полімер HPDE володіє наступними характеристиками:

 • Висока термостійкість (робочий температурний діапазон становить від -40 до +100 градусів).
 • Стійкість до механічних пошкоджень.
 • Стійкість до впливу хімічних сполук.
 • Абсолютна вологостійкість і відсутність корозії.
 • Стійкість до впливу УФ-променів і інших атмосферних явищ.
 • Високі діелектричні якості (полімер не проводить струм).
 • Мала вага (зручність монтажу, немає навантаження на покрівлю).
 • Підвищена стійкість до зношування.
 • Мінімальна вірогідність забруднення завдяки однорідній структурі внутрішньої поверхні (немає мікропор і мікротріщин, які будуть забиватися брудом).

Також варто відзначити тривалий термін служби і доступну вартість.

Різновиди воронок Akasison і їх особливості

Всі зливові воронки Akasison розроблені з урахуванням сумісності з різними гідроізоляційними покрівельними матеріалами. Наявність нагрівального елементу всередині воронки дозволяє виключити зупинку роботи системи через обмерзання.

Система Akasison передбачає установку одного з трьох видів воронок - з бітумним полотном, з ПВХ кільцем і з металевим фланцем.

Незалежно від конфігурації, всі воронки володіють такими загальними якостями:

 • Захист від заповітрення (в систему не проникає повітря і не утворює пробок).
 • Наявність нагрівального елементу.
 • Якісна ізоляція.
 • З'єднувальний патрубок з ПНД (поліетилен низького тиску).

Ключова відмінність воронок буде тільки в варіанті зовнішнього оздоблення, яке підбирається для оптимальної інтеграції пристрою в покрівлю різних типів.

Воронка з бітумним полотном

Воронка з ПВХ кільцем

Воронка з металевим фланцем

Особливості розрахунку проектів

Розрахунок системи сифонно-дренажного водовідведення Akatherm Akasison проводиться індивідуально для кожного об'єкта з урахуванням різних особливостей конкретного будинку або комплексу споруд. Спеціальне програмне забезпечення гарантує максимальну точність і актуальність розрахунків.

Як підсумок - індивідуальна система водовідведення, яка на 100% справляється зі своїм завданням в рамках роботи на конкретному об'єкті. Система Akatherm популярна по всьому світу, системи дренажу Akatherm Akasison забезпечують стабільне і ефективне водовідведення на об'єктах з пласкою покрівлею від Нової Зеландії до Європи і від Коста-Ріки до США. Компанія ТПК є офіційним дистриб'ютором продукції в Україні.

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку