Як правильно кріпити сендвіч панелі

Сендвіч панель - універсальний вид матеріалів для фасадів та покрівлі. Вони призначені для побудови швидкомонтованих будівель, створення покрівельних і фасадних конструкцій для швидкого монтажу. Набули широкого застосування в будівництві будівель громадського, комерційного призначення: торгових і бізнес-центрів, фітнес-клубів, готелів, виробничих цехів і т.д.

Оскільки кріпити сендвіч панелі можна із застосуванням досить простих технологій, це дозволяє в найкоротші терміни виконувати облицювання стін, покрівлі, зводити огороджувальні конструкції навіть на великих, масштабних об'єктах.

З якого матеріалу роблять сендвіч-панелі

Для виготовлення тришарового облицювання застосовується оцинкована сталь і утеплювач, що розташовується між її листами. Для антикорозійного захисту металу застосовується полімерне покриття - поліестер з матовою або глянцевою поверхнею. Замовник може вибрати його колір з широкої палітри відтінків.

Залежно від типу утеплювача огороджувальні конструкції можна розділити на три категорії.

Сендвіч-панелі з утеплювачем з мінеральної вати

Один з найбільш затребуваних видів облицювання, що володіє цілим рядом переваг:

 • пожежна безпека. Важливим є наявність захисту від загоряння. Тому негорючість мінеральної вати є одним з найважливіших моментів, що визначають вибір споживача;
 • екологічність: матеріал утеплювача не містить токсичних компонентів;
 • паропроникність: сендвіч панелі мінвата вільно пропускають повітря, тому сприяють підтриманню оптимального мікроклімату в приміщеннях будівлі.

Сендвіч-панелі з утеплювачем з пінополістиролу

Цей тип теплоізоляції відрізняється максимальною легкістю, адже на 98% складається з осередків з бульбашками повітря. Він не створює навантаження на перекриття, фундамент будівлі. Крім того, такі сендвіч панелі зручніше в установці, так як монтувати конструкції з невеликою вагою простіше. Додаткові переваги:

 • висока міцність незважаючи на легкість;
 • відмінна звукоізоляція;
 • гігієнічність: в сендвіч панелі полістирол перешкоджає розмноженню бактерій, що запобігає можливості появи грибка, цвілі;
 • негігроскопічність: абсолютно не вбирає вологу;
 • довговічність: служать не один десяток років.

Основний недолік полістиролу - горючість.

Сендвіч-панелі з утеплювачем з пінополіуретану

  На сендвіч панелі ППУ ціна трохи вища, ніж на мінвату, проте це компенсується відмінними техніко-експлуатаційними характеристиками:

 • низька теплопровідність;
 • паропроникність;
 • стійкість до впливу вологого середовища;
 • оптимальне поєднання невеликої ваги з механічною міцністю;
 • збереження первісної форми протягом мінімум 25 років.

Серед мінусів ППУ, як і в випадку з полістиролом, відзначають низьку опірність горінню.

Як транспортувати сендвіч-панелі

Перш ніж розбиратися, як встановлювати сендвіч панелі, необхідно без ушкоджень доставити їх до місця монтажу. Тут важливо дотримуватися низки правил:

 1. Піднімати по одному транспортному пакету.
 2. Для вантажно-розвантажувальних робіт застосовувати вакуумний підйомник або кран з м'якими текстильними стропами. У іншому випадку з метою захисту від пошкоджень додатково використовуються бруски-розпірки.
 3. Не штовхати, не тягнути упаковані матеріали, не ставати ногами на пакети.
 4. Не порушувати цілісність упаковки до безпосереднього початку робіт, щоб не піддавати утеплювач впливу вологи.

Як різати і свердлити сендвіч-панелі

Різання матеріалу виконується на виробництві на автоматичній лінії за наперед заданими параметрами, що дозволяє отримувати панелі необхідних розмірів.

Оскільки правильно монтувати сендвіч панелі необхідно із застосуванням спеціальних саморізів, це вимагає свердління їх конструкції. Важливо, щоб воно виконувалося суворо під кутом 90 градусів. З цією метою застосовується електричний свердлильний інструмент. Для зручності роботи бажано, щоб він мав додаткові функції: самостійне захоплення кріплення, регулювання ступеня затягування різьблення.

Як правильно встановлювати стінові панелі

Для кріплення облицювання на стіну або дах з будь-якого матеріалу застосовуються самонарізні гвинти, що забезпечують високонадійну фіксацію з мінімальною ймовірністю відриву. Вони повинні бути оснащені гумовою шайбою ущільнювача, що забезпечує щільність з'єднання і захист отвору від пошкодження.

Для стінових огороджувальних конструкцій кількість одиниць кріплення розраховується за формулою: площа в м2 * 1,5. Для покрівельних конструкцій коефіцієнт 1,5 замінюється на 2.

Розбираючись, як кріпити сендвіч панелі до бетону, важливо враховувати, що для цього матеріалу застосовуються гвинти зі змінним діаметром різьблення. Для металу і дерева застосовуються інші різновиди саморізів: з буром, свердлом.

Монтаж

Зручність збірки огороджувальних конструкцій полягає в наявності замків по краях окремих елементів. Вони можуть бути відкритого, закритого типу, з оверлапом, термозахистом, що забезпечує різну щільність з'єднань.

Технологія виконання монтажних робіт передбачає кілька етапів:

 1. Зведення металевого каркаса, де буде фіксуватися захисна конструкція.
 2. Прокладання ущільнювача, можливо, з того ж матеріалу, який використаний для виготовлення проміжного шару облицювання.
 3. Почергове встановлення панелей відповідно до типу замкового пристрою. Так як монтуються сендвіч панелі з застосуванням саморізів, це передбачає застосування електросвердла безпосередньо на місці установки.
 4. Кріплення додаткових елементів: цокольної планки, куточків, нащільників і т.д.

Роботи після завершення установки

На останньому етапі необхідно видалити захисну плівку спочатку зі стінового, потім з покрівельного облицювання зовні і зсередини. Для додання будівлі естетичної привабливості потрібно видалити можливі забруднення вологою ганчіркою, змоченою у воді або розчиннику.

Експлуатація панелей

Перш ніж купити сендвіч панелі, необхідно вивчити не тільки технологію встановлення, але і рекомендації виробника по догляду:

 • по можливості охороняти поверхні від ударів, інших механічних пошкоджень;
 • проводити реставрацію покриття із застосуванням спеціалізованих ремонтних емалей.

На завершення варто згадати про одну з найважливіших рекомендацій фахівців з приводу того, як встановити сендвіч панелі. В ході виконання робіт важливо спиратися на проектно-монтажну документацію, де зазвичай прописані всі етапи, нюанси технологічного процесу, параметри необхідних матеріалів і комплектуючих.

 

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку

Автор: TPK

Переглядів: 411

14.09.2021