Металочерепиця для покрівлі. Як вибрати?

З огляду на величезну різноманітність матеріалів, різних за конструкцією, товщиною листа, технічними характеристиками, відповідь на питання, як вибрати металочерепицю для покрівлі, можна шукати довго. Цей матеріал з'явився на ринку будматеріалів порівняно недавно (близько 30 років тому), однак швидко завоював популярність споживача завдяки міцності, довговічності, естетичному зовнішньому оформленню.

Він являє собою металевий профільований лист, виготовлений методом холодного штампування, пройшов антикорозійну обробку. В даний час купити металочерепицю можна з міді, алюмінію або оцинкованої сталі. Останній варіант найбільш популярний, тому що являє собою оптимальне поєднання високих технічних характеристик і ціни. В ході виготовлення сталь грунтується, на її поверхню наноситься полімерний склад для запобігання корозії.

Мідь виглядає особливо естетично і відрізняється довговічністю. Багато фахівців, відповідаючи на питання, яка металочерепиця краще, називають саме цей варіант. Головний його недолік - висока ціна. Алюміній легкий і більш стійкий до корозії, ніж сталь, однак не характеризується високою міцністю.

Чому обирають металочерепицю?

Як і більшість нових розробок в сфері будівництва, цей матеріал відрізняється хорошими технічними показниками, комфортом в експлуатації. Основні причини, за якими користувачі вважають за краще даний вид облицювання для покрівлі:

  1. Універсальність. Матеріал підходить для даху будь-якої конфігурації і рівня складності конструкції. Так як вибрати металочерепицю можна для покрівлі будь-якого типу, багато виробників нарізають листи необхідного розміру безпосередньо на заводі. Використовувати для цього болгарку в домашніх умовах неприпустимо, адже непоправно псується полімерний і цинковий шар. Винятком для монтажу даного матеріалу є плоский дах і скатний з кутом нахилу до 14 градусів. З нього не буде стікати вода, що неминуче призведе до протікання.
  2. Мала вага. Профільовані листи не створюють значного навантаження на перекриття і фундамент. Крім того, вони зручні в монтажі і транспортуванні.
  3. Стійкість до зовнішніх негативних факторів. Завдяки якісній обробці (грунтовці, полімерному покриттю, забарвленням, лакування) профіль не кородує і не деформується під дією опадів, перепадів температур, ультрафіолету, вітру, механічних навантажень.
  4. Проста технологія установки. Перед тим як вибрати металочерепицю для даху, необхідно точно розрахувати розміри окремих елементів. Тоді їх можна замовити у виробника. Щодо іншого монтаж не передбачає застосування складного інструменту і наявності професійних навичок. Під даний вид облицювання навіть не робиться решетування.
  5. Довговічність. Якісне, грамотно встановлене покриття служить не менше 30 років без ремонту.
  6. Широке різноманіття варіантів. У роздрібних магазинах і на веб-ресурсах можна купити металочерепицю в Києві або іншому місті в найширшому розмаїтті кольорів, фактур, розмірів. Також на ринку представлена маса виробників, що ускладнює споживачеві процес покупки через значну різницю цін і характеристик.

Як правильно вибрати металочерепицю?

Існує кілька основних критеріїв, які допоможуть придбати ідеально підходящий варіант для даху будь-якої будівлі.

Товщина листів

Оптимальний показник для профілю з будь-якого металу 0,45-0,5 мм. При цьому нижня межа допустима при мінімальних навантаженнях на покрівлю, верхня - при ускладнених умовах експлуатації (сильні снігопади, пориви вітру і т.д.) Всі модифікації товщиною до 0,45 мм не гарантують покрівлі зносостійкість, довговічність, надійність. Можна з упевненістю сказати, що деформація профілю настане через кілька років.

Виробник

Тим, хто хоче вибрати металочерепицю гідного рівня якості, не варто звертати увагу на здешевлені матеріали з невеликою товщиною листа. Їх зовнішній вигляд може не дуже відрізнятися від продуктів, виготовлених відповідно до технологічних стандартів. Однак в ході експлуатації вони проявлять себе негативно, адже економія на вихідній сировині не може не позначитися на експлуатаційних характеристиках.

З метою зниження собівартості продукції недобросовісні виробники закуповують сталь низької якості з Китаю. Крім того, вони економлять на цинковому покритті, що призводить до швидкої корозії облицювання.

Види металочерепиці

Різняться в залежності від форми, висоти, конфігурації профілю. Спираючись на цю класифікацію, набагато легше зрозуміти, яку металочерепицю вибрати для будинку або іншої споруди. Компанія "ТПК" виробляє три найбільш популярних і затребуваних на ринку серії облицювання, кожна з яких є окремим брендом, відомим практично кожному фахівцю по покрівлі в Україні:

  • Престиж. Класичний варіант, що копіює виконання натурального глиняного покриття. Часто використовується для покрівлі будинків в приватному секторі, а також при реконструкції історичних об'єктів для додання стилю будівлі автентичності. Хороший вибір для поціновувачів традицій. Відмітна характеристика серії «Престиж» - значна висота профілю, що дозволяє створити максимально виразний ефект;
  • Дюна. Має плавну напівкруглу хвилю середньої висоти, яка чергується з плоскими ділянками. Сумніваючись в тому, яка металочерепиця краще для даху, можна віддати перевагу цьому варіанту. Він універсальний і підходить для будівель різного призначення. Перевага серії «Дюна» - наявність в конструкції двох канавок, що запобігають проникненню вологи під покрівлю;
  • Ефект. Оригінальна хвилеподібна форма підійде для будинків з ексклюзивним авторським дизайном. Виразна геометрія, нетривіальне оформлення дозволяють створити запам'ятовуваний неповторний стиль будівлі. Додатковий плюс серії «Ефект» - максимально щільне поздовжнє і поперечне стикування окремих листів.

Колір

Не знаючи, як вибрати металочерепицю по відтінку, варто звернути увагу на оформлення будинку, навколишніх будівель, огорожі, водостоку. Важливо, щоб колір даху гармоніював з сусідніми деталями. Для позначення відтінку більшість виробників користуються універсальною стандартизованою палітрою RAL. У ній кожен колір має свій код, що особливо зручно при замовленні матеріалу через Інтернет.

Не менш важливо зрозуміти, яку металочерепицю купити: глянсову або матову. Перший варіант поверхні відмінно підкреслює блиск металу, другий - вдало імітує класичний дизайн натуральної черепиці. У плані технічних характеристик матова текстура виграє у глянцевої, так як відрізняється підвищеною зносостійкістю, стійкістю до корозії і вигоряння кольору.

 

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку

Автор: TPK

Переглядів: 440

21.07.2021