Який профнастил краще для даху

Вибираючи, який профнастил, металочерепиця або інше облицювання краще для даху, багато хто віддає перевагу першому варіанту. Він користується широкою популярністю в будівництві і обробці об'єктів як житлового, так і комерційного, промислового призначення. Високий рівень попиту забезпечує поєднання відмінних техніко-експлуатаційних показників з доступною вартістю.

З чого зроблений профнастил для покрівлі

Незважаючи на невисоку ціну облицювання виготовляється з максимально надійних, довговічних матеріалів. В її основі листи оцинкованої сталі, гранично стійкі до наскрізної корозії. Здійснюється виробництво профнастилу на спеціалізованому повністю автоматизованому обладнанні - профілезгинальних станах. На них методом поздовжнього прокату формується гофра потрібної висоти і конфігурації.

Щоб вибрати, який профнастил краще для даху будинку, виробничого цеху або магазину, варто звернути увагу на модифікації з висотою профілю від 20 до 60мм. Цього показника досить, щоб покрівля змогла витримувати вітрове навантаження, вагу снігового шару.

Не меншу увагу варто звернути на спосіб обробки оцинкованого листа, який забезпечує додаткову міцність, довговічність, стійкість до впливу зовнішніх факторів. Розрізняють такі типи фінішних покриттів:

  • алюмоцинкове;
  • емалеве;
  • алюмокремнієве;
  • електролітичне;
  • полімерне.

Сумніваючись в тому, який профнастил для даху краще, варто віддати перевагу останньому варіанту. В цьому випадку для обробки використовується глянсовий або матовий поліестер, що наноситься на автоматизованій лінії порошкового фарбування. Полімер відрізняється підвищеними показниками еластичності, що дозволяє сформувати на металопрофіль ідеально гладке без дефектів покриття. Крім того, цей спосіб обробки дозволяє фарбувати поверхню в будь-який колір з палітри RAL, відкриваючи практично необмежені можливості для дизайнерського оформлення покрівлі.

Переваги профнастилу

  1. Найвища міцність, забезпечена значною товщиною листа і висотою гофри.
  2. Гранично доступна ціна, що успішно конкурує з іншими матеріалами для покрівлі.
  3. Невелика вага. Не створює значного навантаження на перекриття, фундамент. Профнастил для даху - відповідь на дуже часте питання, який краще матеріал вибрати для обробки будівлі будь-якої конфігурації і площі.
  4. Стійкість до зовнішнього впливу: опадів, вітру, УФ-променів, механічних навантажень. Відсутність корозії і зовнішніх пошкоджень гарантовано відмінною якістю оцинкованого металопрофілю і покриття з поліестеру.
  5. Зручність і простота монтажу. Облицювання встановлюється на металеву обрешітку, фіксується спеціальними саморізами з гумовою прокладкою. Технологія настилу не передбачає формування складних замкових з'єднань, тому відрізняється високою швидкістю реалізації навіть на значних площах.

Якої товщини вибрати профнастил для даху

Більшість забудовників, власників гаражів, приватних будинків задаються питанням, якої товщини профнастил краще для даху, так як цей показник багато в чому визначає довговічність, надійність покриття. Важливо розуміти, що металопрофіль від 0,35 мм, призначений для зведення огорожі, оздоблення фасаду будівлі, не підійде для покрівлі. Він не зможе витримати навантаження.

Для облицювання даху необхідний матеріал товщиною 0,5-0,7 мм. Для особливо складних умов експлуатації цей показник може досягати 1 мм. Головне, дотриматися умови доцільності, адже по мірі збільшення товщини вартість обробки зростає.

Термін експлуатації профнастилу

Залежить від ряду факторів: технічні характеристики, якість вихідної сировини і обробки, тип покриття і т.д. Не знаючи, який профнастил краще для даху, перевагу варто віддати бренду, продукція якого перевірена часом, має масу позитивних відгуків. Виробники таких матеріалів зазвичай надають до 30 років гарантії. Це свідчить про те, що таке покрівельне облицювання прослужить досить довго, термін його експлуатації може досягати 50 років.

 

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку

Автор: ТПК

Переглядів: 499

06.10.2021