Двосхилий дах - тренд 2021 року

В останні роки один із трендів приватного будівництва - зведення будинків з простим, лаконічним, але елегантним дизайном. Особливостям такого стилю як найкраще відповідає двосхилий дах. Ця традиційна форма застосовується в Україні та країнах Європи вже не одне століття і зарекомендувала себе відмінними техніко-експлуатаційними показниками.

Особливості двосхилого даху

Така конструкція являє собою дві похилих поверхні, які сходяться у верхній частині, утворюючи коник. Скати розташовуються уздовж довгих стін будівлі, при цьому торцеві стіни мають трикутні фронтони.

Переваги

 1. Простота зведення. Найчастіше двосхилі дахи складаються з мінімальної кількості елементів, тому їх можна спорудити при наявності мінімальних технічних навичок.
 2. Надійність. Конструкція з двома скатами дозволяє рівномірно розподілити навантаження, створюване вітром, сніговим покривом, що забезпечує стійкість до різних погодних умов.
 3. Відповідність сучасним дизайнерським стилям, зокрема, провансу, скандинавському, кантрі та ін.
 4. Широке різноманіття варіацій. Проста технологія зведення визначає можливість створення оригінальних форм з додатковими елементами: башточками, оглядовими віконцями, терасами і т.д.
 5. Економічна витрата матеріалів. Велика площа, якою відрізняється двосхилий дах з металочерепиці або профнастилу дає можливість використовувати великі листи покрівельних матеріалів без розрізання і підгонки.
 6. Значний обсяг підпокрівельного простору, де можна облаштувати додаткові житлові або підсобні приміщення.
 7. Просте обслуговування. З похилих поверхонь стікає вода і сходить сніговий покрив без сторонньої допомоги.

Недоліки

 • складнощі з влаштуванням фронтону. Ці ділянки складніше утеплювати, ніж інші поверхні стін;
 • нерівномірне навантаження на несучі конструкції. У будинку з двосхилим дахом воно спирається здебільшого на довгі стіни, що знаходяться під скатами;
 • збільшення витрат на зведення по мірі збільшення кута нахилу.

Різновиди

З двох похилих поверхонь і фронтонів можна сформувати безліч варіацій, які об'єднуються в кілька категорій:

 1. Асиметричні. В цьому випадку скати мають різну довжину і нахил. Пологіша частина може поширюватися на прибудови до будинку (гараж, веранду, сарай і т.д.);
 2. Ламані. Це види двосхилих дахів, що складаються з декількох поверхонь, розташованих під різним кутом. Їх ще називають мансардними, оскільки значний підпокрівельний простір під ними дозволяє організовувати житлові приміщення з панорамним видом за рахунок великих вікон.
 3. Різнорівневі. У цьому випадку на стадії будівництва зводиться додаткова несуча стіна посередині споруди. Вона служить опорою для окремих похилих скатів, які розташовуються на різних рівнях.

Матеріали для покрівлі

Значний вплив на техніко-експлуатаційні характеристики має правильний підбір покриття. Найбільш затребуваними в даний час є два варіанти.

 1. Дах з профнастилу. Матеріал виготовляється методом прокату з тонкої оцинкованої сталі, яка покривається декоративним полімерним покриттям. Крім того, воно захищає від впліву вологи, УФ-променів. Додаткову міцність покрівельний профнастил для даху набуває за рахунок ребер жорсткості - гофри. Основні переваги такої покрівлі: доступна вартість, невелика вага, що створює мінімальне навантаження на несучі стіни, фундамент. Крім того, її відрізняє проста технологія монтажу.
 2. Покрівля з металочерепиці. Для її виготовлення також застосовується оцинкована сталь, що пройшла антикорозійну обробку і покрита захисним полімерним шаром з широкою гамою кольорів. Гофра або хвилі створюються методом холодного штампування, що дозволяє формувати різні конфігурації. У порівнянні з профнастилом дах з металочерепиці обійдеться трохи дорожче. Однак цей матеріал відкриває ширші можливості для дизайнерського оформлення будівель. Разом з тим він характеризується довговічністю, міцністю, стійкістю до впливу зовнішніх факторів (сонячних променів, вітру, опадів).

Кут нахилу

Один з ключових показників, багато в чому визначає стійкість, надійність, безпеку конструкції. Розрахунок його оптимального значення залежить від ряду факторів:

 • вид матеріалу покрівлі. Якщо планується до використання металочерепиця, кут не повинен бути менше 14 градусів, якщо профнастил - менше 12;
 • середні значення вітрових і снігових навантажень в даному регіоні. Наводяться в довідниках, на спеціалізованих сайтах. Чим вище вітрове навантаження, тим більш пологим має бути двосхилий дах, що забезпечить захист від сильних поривів. Навпаки, значне випадання снігу передбачає створення більш крутого ухилу поверхонь, звідки буде зісковзувати сніг.

Підсумок

Грамотно розрахована і змонтована конструкція завдяки своїй простоті і надійності зможе прослужити власникам будинку довгі роки. Особливу увагу варто приділити підбору покриття, віддавши перевагу дійсно якісним матеріалам.

Яскравий приклад такого покрівельного облицювання - металочерепиця та профнастил від ТПК. Вони виготовляються на власних високотехнологічних потужностях компанії з використанням якісної європейської сировини. Із застосуванням цих матеріалів дах двосхилий стане зразком дизайнерського стилю, а також надійності, міцності і довговічності.

 

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку

Автор: TPK

Переглядів: 975

22.10.2021