Фасадні панелі

Фасадні панелі

Фасадні панелі використовуються в якості облицювального шару в навісних вентильованих фасадних системах будівель самого різного призначення. Розміщуються на поверхні фасаду по горизонтальній, вертикальній або похилій схемою. Не вимагають складного обслуговування і спеціальної підготовки фасаду. Довговічні. Прості в монтажі. Стійкі до опадів і перепадів температур. Два типу стику панелей і широка гама кольорів дозволяють створити красивий і оригінальний фасад.

Якщо завдання перетворення зовнішнього вигляду будівлі або його елемента стоїть особливо гостро, а часу на реконструкцію трохи, відмінним рішенням питання можуть стати навісні фасадні панелі. Ці будматеріали для облицювання є вузькі листи різної довжини, виготовлені з оцинкованої сталі і пофарбовані з застосуванням порошкової технології. Для захисту від перепадів температур, опадів на них нанесений полімерний шар.

Така технологія обшивки дозволяє зібрати вентильований систему фасаду, завдяки якій зберігається тепло, забезпечується вільний повітрообмін. Він гарантує відсутність цвілі, грибка на стінах споруди, а також комфортний мікроклімат в приміщеннях з підтриманням оптимального рівня вологості.

Види фасадних панелей

Якщо фасадні касети оснащуються кромкою, фланцями, то фасадні панелі ціна яких в Україні нижче, простіше по конструкції. Вони мають відгини з виїмками у верхній і нижній частині, форма яких продумана таким чином, щоб сусідні елементи збиралися як пазли. Залежно від зовнішнього вигляду стику, який при цьому формується, облицювальні матеріали можна поділити на дві категорії:

  • відкриті. Окремі листи нещільно прилягають між собою, тому шов залишається на увазі. Така обшивка простіше в монтажі, проте виглядає менш естетично;
  • закриті. Припускають створення монолітної навісної конструкції навколо будівлі, на якій місця з'єднань не проглядаються. На виконання монтажу закритих фасадних панелей ціна вище, ніж на установку попереднього вигляду.

Сфера застосування панелей

Спочатку будматеріали цього типу застосовувалися для реконструкції, поліпшення зовнішнього дизайну приватних будинків, невеликих споруд. У міру зростання їх популярності якість виготовлення, технічні показники неухильно поліпшувалися, різноманітність варіантів оформлення розширювалося.

Сучасний вітчизняний ринок пропонує споживачеві купити фасадні панелі з метою облаштування вентильованої системи для будівель будь-якого масштабу, що мають комерційне, суспільне, виробниче призначення:

  • торгових і бізнес-центрів;
  • готелів, магазинів;
  • закладів громадського харчування;
  • промислових цехів;
  • складів, ангарів;
  • стадіонів і т.д.

Можливість вибрати розмір аркушів в широкому діапазоні довжини дозволяє використовувати облицювання для приватних будинків, котеджів. Вона може застосовуватися в якості декоративного елемента на окремих ділянках споруди: балконі, мансарді, цоколі та ін.

Переваги фасадних панелей

  1. Висока міцність, що дозволяє витримувати механічний вплив без утворення подряпин, вм'ятин.
  2. Забезпечення безперешкодного вентиляції поверхонь будівлі.
  3. Екологічна безпека. До складу оцинкованої сталі і захисних покриттів не входять речовини, що роблять негативний вплив на навколишнє середовище, здоров'я людини.
  4. Стійкість до корозії під дією опадів, перепадів температур.
  5. Нескладна технологія установки.
  6. Тривалий термін експлуатації (не менше 50 років).
  7. Низька ступінь горючості.
  8. Величезний різноманітний асортимент модифікацій, розмірів, колірного оформлення.

Технологія монтажу

Виконання робіт не вимагає застосування спеціалізованого інструменту, апаратури, використання клеять складів, цементно-бетонних стяжок. Перш за все поверхню, на яку монтаж фасадних панелей буде здійснюватися, необхідно підготувати: прибрати виступаючі елементи типу водостічних труб, очистити від старої штукатурки.

Щоб кріпити листи, на стіни попередньо встановлюється металевий профіль, що має гратчасту конструкцію. В її вікнах розміщуються плити утеплювача, наприклад, мінеральної вати. Зверху фіксується диффузионная мембрана або плівка для забезпечення надійної гідроізоляції.

На сталеву обрешітку встановлюється Z або C-образні профілі, що служать основою для монтажу безпосередньо листів облицювання. Як кріплення використовуються саморізи, заклепки. Окремі елементи щільно підганяються, щоб виключити утворення зазорів, холодних мостів.

Технічні характеристики фасадних панелей

Товщина листа 0,7 – 1,0 мм
Довжина листа 0,3 – 12,0 м
Висота панелі 200 мм, 300 мм
Покриття Стандартний поліестер, «Хамелеон», PVDF
Товщина зовнішнього шару поліестер 25 мікрон (стандартний поліестер)
Товщина цинкового шару 180 – 275 г/м2
Нанесення плівки Можливе виготовлення як в плівці, так і без неї
Кольорова гама Відповідно до карти кольорів RAL
Письмова гарантія 10 років на покриття (стандартний поліестер)

FAQ

01З чого зроблені фасадні панелі?
З оцинкованого сталевого листа з полімерним захисним покриттям.
02Чим кріпити фасадні панелі?
Установка виконується без застосування клею, інших розчинів. Вона монтується на металеву обрешітку із застосуванням профільних напрямних, саморізів, заклепок.
03Як правильно вибрати фасадні панелі?
Практика останніх років показує, що на ринку з'явилися вітчизняні виробники, що випускають продукт, який відповідає європейським стандартам якості. Компанія «ТПК» випускає фасадні касети і панелі ціна яких дійсно доступна, а надійність, довговічність не поступається імпортним аналогам.

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку