Фасадні касети

Фасадні касети

Фасадні касети застосовуються для пристрою навісних вентильованих фасадів адміністративних, громадських і торговельних об'єктів вищого класу.

Надають фасадам сучасний вигляд. Роблять будівлі більш виразними. Дозволяють проектувати навісні вентильовані фасади з різними поєднаннями габаритних розмірів касет. Естетично досконалі. Технологічні у монтажі. Довговічні і пожежобезпечні.

Кольори згідно карти RAL і повний набір добірних елементів допускають будь-які дизайнерські рішення.

В останні роки однією з найбільш затребуваних технологій облицювання будівель є метод, при якому застосовуються фасадні касети, звані також фасетонамі. Вони являють собою металеві листи з відігнутими краями, необхідними для виконання монтажу, в яких є спеціальні отвори для кріплення. Такий спосіб обшивки стін застосовується на великих будівлях комерційного, промислового призначення: торгових, розважальних, бізнес-центрах, спорт-клубах, цехах, складах і т.д.

Широке поширення він отримав завдяки можливості швидко і з мінімальними витратами часу, сил, фінансів привести будівлю в естетично привабливий вигляд. Технологія однаково підходить для знову зведених і давно експлуатованих будівель, часто використовується з метою реставрації. Крім того, вона дозволяє створювати вентильовані конструкції, що дозволяють основі «дихати», завдяки чому на прихованих поверхнях не починає розвиватися цвіль, грибок.

Виробляються фасадні касети з матеріалів ціна яких в Україні невисока, що обумовлює їх доступну вартість. Найчастіше на вітчизняному ринку можна зустріти листи з оцинкованої сталі невеликої товщини 1-1,2 мм. В ході виробництва вони спочатку грунтуються. Потім з одного боку покриваються стійкою фарбою відповідно до палітри RAL, з іншого - поліруються. З метою захисту від корозії поверх всіх шарів наноситься полімерне покриття.

Классификация облицовки

Залежно від конструкції, особливостей монтажу листів металопрофілю виділяють наступні види фасадних касет:

  1. Відкриті. Їх конструкція передбачає наявність відігнутих назовні фланців для кріплення з усіх чотирьох сторін. Таке облицювання виконується за простою методикою, однак шви, кріплення залишаються на увазі. Незважаючи на те що кріпильні елементи пофарбовані в той же колір, що і полотно, цілісність сприйняття обшивки кілька порушується.
  2. Закриті. Тут відігнутий фланець є тільки у верхній частині прямокутника, при цьому нижня кромка має замок для прихованої установки. Збірка такої конструкції потребують великих зусиль, але результат вийде ефектніше. Облицьована поверхня буде виглядати монолітним цільним ділянкою. Головний недолік полягає в тому, що на закриті фасадні касети ціна трохи вища.

Переваги фасадних касет

Фахівці виділяють ряд позитивних моментів в їх застосуванні:

  • невелика вага, яка не створює навантаження на стіни, фундамент споруди;
  • пожежостійкість, що припускає можливість опору займання протягом тривалого часу;
  • довгострокова експлуатація при мінімальному догляді;
  • виробництво фасадних касет передбачає широкі можливості вибору розміру, форми, колірної гами оцинкованих листів;
  • ефективна звуко-і гідроізоляція будівлі;
  • екологічність. як і фасадні панелі, талеві оцинковані листи не містять в складі токсичних компонентів, отруйних навколишнє середовище;
  • висока міцність, стійкість до механічних пошкоджень, корозії, впливу перепадів температур, опадів, вітру;
  • ремонтопридатність. У разі пошкодження однієї ділянки, заміна може бути виконана без необхідності демонтажу всієї конструкції;
  • порівняно простий монтаж фасадних касет ціна, якого нижче вартості робіт по обшивці іншими матеріалами.

Етапи установки

Збірка конструкції не передбачає застосування спеціалізованого інструменту, складних механізмів. Вона виконується за принципом конструктора, де кожна деталь займає своє місце і зістиковується з попередньою.

  1. Кріплення металевої обрешітки на стіну будівлі. Висота профілю повинна бути розрахована таким чином, щоб забезпечити достатній зазор для вентиляції.
  2. Кріплення ізоляційних матеріалів. Для якісного захисту будівлі необхідно в першу чергу монтувати утеплювач, в якості якого застосовуються листи мінеральної вати. Вони розміщуються в осередках обрешітки. Зверху тарілчастими дюбелями фіксується мембранна тканина, плівка для гідроізоляції, захисту від вітру.
  3. Установка напрямних Г-подібної форми на металевий профіль
  4. Безпосередньо фасадних касет монтаж виконується в осередку зібраної конструкції.

Залежно від типу фасетонов він може бути видимим, коли листи кріпляться до напрямних саморізами, або прихованим, коли окремі елементи фіксуються між собою за допомогою пазів і кромок. Другий варіант кращий, так як дозволяє надати будівлі більш акуратний, естетично привабливий вигляд.

Технические характеристики

Товщина листа 1,0 – 1,2 мм
Довжина листа Мінімальна довжина – 0,2 м, максимальна довжина – 2,5 м
Покриття Стандартний поліестер, «Хамелеон», PVDF
Товщина цинкового шару 275 г/м2
Товщина зовнішнього шару поліэстеру 25 мікрон (стандартный полиестер)
Глибина штампу 30 мм
Нанесення плівки Касети випускаються в плівці
Кольорова гама RAL 9006, 5010, 9010, 1015
Письмова гарантія 10 років на покриття (стандартний поліестер)

FAQ

01Скільки коштують фасадні касети?
Ціна залежить від їх виду (відкриті або закриті), марки виробника. Щоб не переплачувати за розкручені бренди, перевагу краще віддати перевіреним вітчизняним виробникам таким, як компанія «ТПК». випускаються нею фасадні касети і панелі не тільки доступні за ціною, але і відповідають європейським стандартам якості.
02Як встановлювати фасадні касети?
На металеву обрешітку з попередньої тепло- і гідроізоляцією стін. Для фіксації листів на профілі і між собою в їх конструкції передбачені фланці, кріпильні отвори.
03Де краще купити фасадні касети?
Широкий модельний, розмірний ряд представлений в асортименті українського виробника «ТПК».

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку