3D фасадні касети (об'ємні фасадні касети)

У сучасному будівництві 3d фасадні касети - це одне з найбільш оригінальних рішень для облицювання фасадів, стін всередині приміщень. Вони застосовуються переважно на великих об'єктах комерційного, соціального, промислового призначення: торговельних і бізнес-центрах, виробничих цехах, спортивних клубах і т.д. В останні роки таке облицювання було використане при зведенні висотних житлових будинків преміум-класу. Ці будівельні матеріали дозволяють створювати незвичайні креативні форми, які практично неможливо точно відтворити на іншій будівлі, що визначає їх ексклюзивність, неповторний стиль.

Особливості конструкції

Виробляються об'ємні фасадні касети переважно з металів: міді, оцинкованої сталі, нержавіючої сталі, алюмінію. Товщина сталевих листів становить 0,55-1,2 мм, інших - від 1,5 до 2 мм. Мідь і нержавіюча сталь самі по собі мають естетично привабливий вигляд, тому не потребують додаткової обробки. Крім того, вони не схильні до корозії і не вимагають застосування захисних покриттів. Оцинкована сталь і алюміній більш примхливі в експлуатації метали, на які зазвичай наноситься полімерний шар. Найчастіше дизайнерські рішення вимагають створення кольорових конструкцій. Головна особливість 3d фасадних касет полягає в незвичайності форми. Їх поверхня має особливу фактуру, що складається з граней, випуклостей, западин, вигинів, переходів. Встановлені на будівлі вони дозволяють створити вражаючий візуальний ефект «живої» оболонки, яка постійно змінює свою форму, знаходиться в русі, повертається до глядача різними сторонами в залежності від кута заломлення сонячних променів або ілюмінації. Така гра світла і тіней створює враження багатошаровості.

В асортименті виробників 3д фасадні панелі представлені широким розмаїттям фактур, кольорів, форм, розмірів, що розширює до неозорих меж можливості архітекторів і дизайнерів в проектуванні нетривіальних, ефектних конструкцій.

Навісні системи, що створюються за допомогою цього типу облицювання, також мають ряд особливостей:

 • малу вагу, що передбачає мінімальне навантаження на перекриття, фундамент споруди. Це забезпечує можливість установки облицювання на будівлі, зведені з будь-якого матеріалу;
 • міцність і довговічність. 3д фасадні панелі служать не менше 50-ти років, зберігаючи первинний вигляд практично незмінним. Вони ефективно протистоять вітрам, опадам, перепадам температур, ультрафіолетовим променям;
 • комфортний мікроклімат в приміщеннях. Завдяки тому що такі системи є вентильованими, вони дозволяють стінам «дихати», тобто вільно пропускають повітря. В результаті вони залишаються сухими, на них не утворюється конденсат, що виключає розвиток цвілі, грибка;

Переваги 3d фасадних касет від компанії «ТПК»

 1. Екологічність. Застосовувані в якості сировини для виготовлення матеріали абсолютно нетоксичні, не виділяють шкідливих компонентів в навколишнє середовище.
 2. Широка сфера застосування від житлових будинків до комерційних, адміністративних будівель. Використання об'ємних фасадних касет для реставрації будівель.
 3. Можливість створення нетривіального, ексклюзивного дизайну будівлі за рахунок поєднання різних форм і гри тіней.
 4. Величезна різноманітність кольорів і варіантів оформлення 3д фасадних панелей. VIP-покриття COR-TEN, PRINTECH і «Хамелеон» дозволяють реалізувати найсміливіші, незвичайні дизайнерські ідеї, створювати архітектурно виразні будівлі.
 5. Проста технологія установки. Продукт, що реалізується компанією «ТПК» повністю готовий до монтажу.

Монтаж 3D фасадних касет

Технологія виконання робіт досить проста і дозволяє в найкоротші терміни збирати масштабні конструкції для великих будівель, споруд. Важлива перевага полягає в тому, що стіни практично не потрібно готувати, що забезпечує можливість швидкої реставрації старих неестетично виглядають будівель.

Етапи монтажу об'ємних фасадів:

 1. Установка металевого каркаса. Він повинен мати пористу будову і перебувати на певній відстані від стін, щоб забезпечувати необхідну вентиляцію.
 2. Прокладка ізоляції. Вона розміщується в осередках каркаса і гарантує будівлі захист від проникнення холоду. Найчастіше для цього використовується мінвата з мінімальною теплопровідністю, високою вогнестійкістю і відмінною паропроникністю для вентиляції стін.
 3. Установка панелей. На каркасі об'ємні фасадні касети фіксуються на Г-образних напрямних відповідного розміру. В якості кріплення найчастіше застосовуються тарілчасті дюбелі.

Типи кріплень

На власному високотехнологічному виробництві компанії «ТПК» виготовляються об'ємні фасадні касети з відкритим кріпленням. Воно передбачає наявність відігнутого краю з кожного боку панелі, на якому є отвори для кріплення у вигляді перфорації. Монтаж такої покрівлі здійснюється внахлест. При такому типі кріплень руст (зазор) між окремими елементами становить 1-2 см.

Обшиті таким чином будівлі виглядають цілісними, завершеними.

Ціна 3D фасадних касет

Вартість облицювальних матеріалів залежить від ряду факторів:

 • матеріал, що було використано при виробництві. З огляду на те, що цей параметр багато в чому визначає довговічність обшивки будівлі, він є основою формування ціни. Стійка до перепадів температур, впливу підвищеної вологості мідь і нержавіюча сталь будуть коштувати дорожче, ніж оцинкована сталь і алюміній, які схильні до корозії, мають меншу механічну міцність;
 • розмірні характеристики. Очевидно, що більш товстий матеріал буде коштувати дорожче, адже забезпечить будівлі більш надійним захистом при навантаженнях від вітру та на міцність

Особливу увагу при виборі 3д фасадних панелей необхідно приділити виробнику. Перевагу завжди варто віддавати перевіреним, відомим маркам, які отримали позитивні відгуки, навіть якщо їх вартість дещо вища середньої ціни на ринку. Репутація, якою дорожать такі виробники, не дозволить їм випустити в продаж неякісний, бракований товар. Тому такі облицювальні матеріали будуть на висоті з точки зору естетики і технічних показників.

Залишилися
запитання?

Форма зворотного зв'язку